Різновиди замків і петель: плюси і мінуси
Вхідні двері повинна бути надійною — це розуміють всі. І при виборі багато звертають увагу на товщину двері, на її матеріал, товщину металу, при цьому зовсім забувають про петлях і навіть замках, адже це два найбільш вразливих місця. У даній статті розповідаємо про цилиндричесикх і сувальдних замках, а також типи петель на підшипниках, на кульках і прихованих.
Види замків: циліндричні, сувальдні
Серед представлених видів замків, циліндрові і сувальдні є найпоширенішими. Розглянемо їх плюси і мінуси.
Сувальдні замки
Класичний тип замків. В основі конструкції набір пружинних пластин, на яких нанесені пази складної конфігурації. Ключ має зубчасті борозенки. При його повороті у замку, пластини шикуються в певну комбінацію, яка утворює код. Хвостик ригеля вивільняється і замок відкривається. Монтуються сувальдні замки врізним способом. Як приклад сувальдного замку: «Кале 257».
Плюси замку:
-
міцність корпусних і внутрішніх деталей;
-
фізично зламати такий замок практично неможливо;
-
простота і надійність конструкції, рідко ламається;
-
завдяки великій свердловині, не засмічується потрапляє від бруду і пилу.
Недоліки замку:
-
значні габарити ключа для сувальдних замків;
-
свердловина ключа наскрізна, пропускає звуки, світло;
-
при поломці замка потрібно його повна заміна.
Циліндрові замки
Мають форму циліндра, зі схованим всередині секретним механізмом. Принцип дії аналогічний сувальдним замком, але замість пластин виступають штифти. Саме це дозволяє мати замку дуже велика кількість комбінацій. Циліндрові замки бувають односторонні і двосторонні. Односторонні з одного боку мають замкову щілину, а з другої — поворотник. Використовується такий вигляд в основному для вхідних дверей квартир, офісів, кабінетів. Двосторонні — з двох сторін дверей, керування замком виключно ключем. У каталозі представлені наступні циліндрові замки: «Апекс 2800», «Апекс Т-52», «Кале 252».
Плюси циліндричного замка:
-
ключ до замка має компактні розміри;
-
простота заміни в разі втрати ключа;
-
конструкція дозволяє ускладнювати механізм;
-
простота і надійність конструкції.
Мінуси замку:
-
циліндричний замок менш захищений від злому.
Дверні петлі на кульці, на підшипнику, приховані
Петлі на шарнірі. Класичний вид дверей. Їх ще називають стандартними або токарними. Петлі на шарнірі складаються зі стержня і корпусу. У момент відкривання, що обертається корпус треться об нерухомий стрижень. Петлі на шарнірі використовуються для дверей невеликої маси. Важкі металеві двері такий вид навісів не витримає.
Петлі на підшипнику. Це найбільш поширений вид навісів для металевих дверей. В них знаходиться найпростіший підшипник, що знижує навантаження на петлі. Це дозволяє застосовувати дані навіси навіть для дуже важких дверей. Петлі на підшипнику забезпечують легкість ходу.
Скрытые петли. Устанавливается непосредственно в дверную коробку и при закрытой двери их абсолютно не видно. Благодаря этому не портят внешний вид двери. Скрытые навесы невозможно срезать при взломе. А также можно регулировать положение двери в трех плоскостях. Также на скрытые петли не действуют атмосферные явления, осадки, что продлевает их долговечность. Но петли такого типа устанавливаются исключительно на очень лёгкие двери, как правило, китайские.
Для отримання більш детальної консультації по дверних замків, а також петель на шарнірі, підшипниках і прихованих, звертайтеся до менеджерів нашої компанії.